Policjanci postrzelili szeryfa

i

Autor: CITY OF SARATOGA SPRINGS Policjanci postrzelili szeryfa

Policjanci postrzelili szeryfa. Jatka na ulicach Saratoga Springs

2022-11-22 18:16

Ulice Saratoga Springs, NY, w niedzielny poranek zamieniły się w pole krwawej wymiany ognia. Sprzeczka zamieniła się w groźną strzelaninę, w której ranne zostały trzy osoby. Jedną z nich jest zastępca szeryfa z Vermont, który został postrzelony przez miejskich funkcjonariuszy. Nie był na służbie.

Jatka rozpoczęła się ok. godz. 3 am. Komisarz James Montagnino poinformował, że w jednym z barów wybuchła bójka, która następnie przeniosła się na ulicę. Wówczas zastępca szeryfa, który był jednym z uczestników awantury, wyciągnął broń. Jego przeciwnik zrobił to samo i wtedy oddano pierwsze strzały.

Na miejscu strzelaniny szybko pojawili się miejscowi funkcjonariusze. Jeden z nich zażądał od nieumundurowanego zastępcy szeryfa, by rzucił broń, jednak ten nie zastosował się do zaleceń. Wtedy policjanci z Saratoga Springs otworzyli ogień.

„Times-Union” poinformował, że stróż prawa został postrzelony 10 razy, jednak oczekuje się, że przeżyje. Wszystkie trzy ofiary incydentu zostały przewiezione do szpitali w stanie stabilnym.

– Jestem dumny z tego, w jaki sposób poradzili sobie nasi funkcjonariusze – powiedział komisarz Montagnino na konferencji prasowej. Dodał, że strzelanina jest pierwszym przypadkiem od 26 lat, kiedy policjant z Saratoga Springs otworzył ogień do agresora.

Nasi Partnerzy polecają