Policjanci masowo oddają odznaki

i

Autor: NYPD

Policjanci masowo oddają odznaki

2023-03-14 18:46

Rekordowa liczba funkcjonariuszy opuściła szeregi NYPD w ostatnich dwóch miesiącach. Powodem mają być niezadowalające wynagrodzenia oraz przytłaczająca ilość nadgodzin. Coraz więcej mundurowych decyduje się na wstąpienie do policji MTA.

Do policyjnych danych dotarł „New York Post”, który wskazuje, że w styczniu i lutym br. z NYPD zwolniło się 239 oficerów – to wzrost o 36 proc. w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku i o aż 117 proc. w stosunku do tego okresu w 2021 r. To także największa liczba rezygnacji w pierwszych dwóch miesiącach roku od 2007, gdy 250 członków odeszło z agencji w związku ze sporem o nowy kontrakt. W tym samym okresie bieżącego roku na emeryturę przeszło 262 policjantów, o 3 proc. więcej niż w dwóch pierwszych miesiącach ubiegłego roku.

Dziennik podaje, że jeśli obecne tempo się utrzyma, do końca 2023 z pracy w agencji zrezygnuje 1400 policjantów niekwalifikujących się jeszcze do emerytury, podczas gdy w zeszłym roku liczba ta wyniosła 1297.

Przedstawiciele stowarzyszenia funkcjonariuszy NYPD - Police Benevolent Association of the City of New York, które reprezentuje 50 tys. mundurowych - poinformowali na Twitterze, że w ciągu zaledwie dwóch dni lutego 21 oficerów odeszło z agencji, by zatrudnić się w MTA. Powodem miała być perspektywa „lepszego wynagrodzenia, lepszych emerytur i lepszej jakości życia”. - „Nadmierna ilość pracy i środowisko pracy plus gorsze wynagrodzenia i świadczenia równają się kryzysowi kadrowemu” – dodano.

Gazeta poinformowała także, że w sumie w zeszłym roku NYPD pożegnało się z 3701 funkcjonariuszami, którzy albo przeszli na emeryturę, albo sami zwolnili się z pracy – to największa liczba w ciągu ostatnich 20 lat, gdy w 2002 r., po zamachu na World Trade Center, z szeregów agencji odeszło w sumie 3846 osób.

Nasi Partnerzy polecają