Dobre serca pomagają bezdomnemu Polakowi

i

Autor: gofoundme

Dobre serca pomagają bezdomnemu Polakowi

2023-01-28 21:11

Nasz rodak Norbert Pikula (77 l.) pół roku temu stracił dach nad głową i od tamtej pory błąka się po chicagowskich ulicach. Kilka tygodni temu założył zbiórkę na portalu pomocowym i dzięki dobrym ludziom jego niewesoła sytuacja ma szansę się zmienić.

Pan Norbert sypia na przystankach kolejki miejskiej oraz na chicagowskim lotnisku O’Hare, bo w przytułkach dla bezdomnych nie ma miejsca. Jada posiłki w jadłodajni św. Stanisława Kostki od poniedziałku do czwartku. Zrozpaczony postanowił założyć zbiórkę na portalu GoFundMe i wygląda na to, że wkrótce będzie mógł wynająć jednopokojowe lokum i zacząć żyć inaczej.

– Przez ostatnie miesiące spałem na kanapie w domu u mojego przyjaciela, niestety niedawno rozchorował się i trafił do szpitala i nie mogę już spać u niego w mieszkaniu. Popołudniami korzystam z biletu CTA dla seniorów, aby pojechać do O'Hare i wejść na lotnisko. Śpię tam na ławkach i nikt mi nie przeszkadza – napisał nasz rodak na portalu. Zdradził, że dorastał w Chicago, gdzie przez lata pracował jako piekarz i ochroniarz. Jest na liście oczekujących na mieszkania dla seniorów CHA i dotowane mieszkania dla seniorów katolickich organizacji charytatywnych. Co tydzień składa kolejne wnioski, ale do tej pory nie miał dość szczęścia, by przyznano mu mieszkanie.

– Mam budżet w wysokości 400 USD z mojego miesięcznego czeku na ubezpieczenie społeczne, aby zapłacić za mieszkanie. Jeśli ta zbiórka się powiedzie, będę miał większy budżet i łatwiej mi będzie znaleźć mieszkanie, które jest bezpieczne i w dobrym stanie – napisał nasz rodak.

Do środy dzięki zbiórce uzbierał ponad 19 tys. dol. Przekazał też, że pewna kobieta opłaciła mu hotel. Zdołał także założyć konto bankowe, które ułatwi mu życie. Gorąco podziękował za wsparcie.

Zbiórkę można znaleźć pod adresem: www.gofundme.com/f/polish-senior-sleeping-at-ohare

Nasi Partnerzy polecają