Brawa dla Folkowiska

Polacy z Podkarpacia wyróżnieni przez Nowy Jork. „Latarnia nadziei i wsparcia”

2024-10-24 23:08

Piękne wyróżnienie dla Polaków! Fundacja Humanitarna Folkowisko z Podkarpacia i jej współzałożyciel Marcin Piotrowski zostali uhonorowani przez Zgromadzenie Stanu Nowy Jork i wpisani do księgi zasłużonych. Specjalne pisemne wyróżnienie wręczył mu wiceprzewodniczący Assembly Phil Ramos.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia dla polskiej organizacji i jej współtwórcy odbyła się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, z udziałem jej prezesa Marka Skulimowskiego. Odebrał je Marcin Piotrowski, lider Fundacji Humanitarnej Folkowisko z Cieszanowa w powiecie lubaczowskim, która od lat wspiera potrzebujących w Polsce, ale też osoby dotknięte wojną w Ukrainie. Cyklicznie wysyła też tiry z darami za naszą wschodnią granicę. - „Nasza wspólna praca na na rzecz współpracy międzynarodowej i pomoc humanitarna została doceniona przez Zgromadzenie Stanu Nowy Jork” – nie kryli radości przedstawiciele fundacji, dzieląc się radosną nowiną na Facebooku.

Wyróżnienie wręczył Piotrowskiemu wiceprzewodniczący stanowego zgromadzenia Phil Ramos. W okolicznościowej pisemnej pochwale wymienił na wstępie, że „w 2022 roku Marcin Piotrowski odważnie wspierał Zastępcę Przewodniczącego Zgromadzenia, Phila Ramosa, podczas przekraczania granicy polsko-ukraińskiej, dostarczając pilnie potrzebne leki i niezbędne zasoby tym, którzy ucierpieli w wyniku wojny, tworząc trwałe więzi humanitarnego braterstwa między nimi”. W dyplomie podkreślił też, że „Fundacja Humanitarna Folkowisko była latarnią nadziei i wsparcia dla uchodźców, osób przesiedlonych oraz społeczności dotkniętych wojną na Ukrainie, dostarczając podstawowe usługi, takie jak schronienie, pomoc medyczna i zaopatrzenie w żywność osobom w najtrudniejszych sytuacjach”.

Ramos podkreślił też liczne zasługi twórcy fundacji. - „(...) Zaangażowanie Marcina w pracę humanitarną wykracza poza granice państw, wcielając w życie uniwersalne wartości solidarności, odporności i empatii w czasie globalnego kryzysu” – napisał i dodał: „(...) Jego oddanie nie tylko przyniosło ulgę potrzebującym, ale także umocniło silne relacje międzykulturowe pomiędzy Polską, Ukrainą i społecznością międzynarodową, w tym poprzez jego zaangażowanie w Fundację Kościuszkowską oraz inne znaczące organizacje”.