Polacy w USA czują się dotknięci słowami kandydata Demokratów. Joe Biden obraził Polonię!

2020-10-18 12:56 zw

Polsko-amerykański skandal tuż przed wyborami prezydenckimi w USA! Przypomniano gafę, którą popełnił Joe Biden (78 l.) jeszcze w styczniu tego roku. Demokratyczny kandydat w wywiadzie dla "The New York Times" zasugerował, że Polonia w Stanach Zjednoczonych składa się z głupców.

– Przestaliśmy pojawiać się w klubie polsko-amerykańskim, przestaliśmy się pojawiać i wszyscy poszliśmy do was, naprawdę mądrych ludzi – takie słowa wygłosił Joe Biden (78 l.) w wywiadzie dla "The New York Times", mówiąc o porażce Hillary Clinton w wyborach prezydenckich.

Teraz, gdy kolejne wybory zbliżają się wielkimi krokami, wypomniano mu tę obraźliwą wypowiedź.

Popierająca Donalda Trumpa (74 l.) polonijna organizacja Polish-Americans for Trump domaga się od Bidena przeprosin.

- Ja i Polish-Americans for Trump wzywamy Joe Bidena, aby publicznie przeprosił za jego oburzające zniesławienie Polaków i innych Amerykanów – powiedział William Ciosek, współprzewodniczący tej organizacji.

Jednocześnie zwolennicy Bidena wystawiają na swoich trawnikach tablice, przypominające, że Trump również wyraził się niepochlebnie o... polskich pierogach. Zdjęcie takiej tablicy, znalezionej w Pittsburgu, PA, zamieściła na swoim Twitterze inna polonijna organizacja - Polish Americans for Biden.

Najnowsze