Podłożyła ogień, odpowie za morderstwo

i

Autor: NYPD

Podłożyła ogień, odpowie za morderstwo

2023-02-07 21:51

Nastolatka właśnie usłyszała zarzuty w sprawie koszmaru, do którego doszło pod koniec stycznia na Bronksie. Zdaniem śledczych, dziewczyna jest sprawczynią pożaru, w którym życie stracił 27-latek.

Tragedia miała miejsce 29 stycznia. Płomienie pojawiły się w budynku przy 1211 Evergreen Ave. w Soundview tuż przed godz. 2 pm. Strażacy, którzy ruszyli do walki z szybko rozprzestrzeniającym się ogniem, znaleźli w kamienicy Abdoukarima Sakolly’ego (†27 l.), którego zgon stwierdzono na miejscu. Specjaliści szybko orzekli, że pożar był wynikiem podpalenia. Równie szybko wytypowano podejrzanego.

Kamery monitoringu znajdujące się w budynku uchwyciły 15-latkę. Dziewczyna, wchodząc do kamienicy, miała przy sobie butelkę z nieznaną substancją, ale wyszła już bez niej. Później śledczy przekazali, że w naczyniu znajdował się płyn do zapalniczek. W niedzielę policjanci poinformowali o zatrzymaniu nastolatki, którą rozpoznali przechodnie w Midtown. Dziewczyna została oskarżona m.in. o morderstwo, napaść, podpalenie i lekkomyślne stwarzanie zagrożenia. Ze względu na wiek podejrzanej nie udostępniono jej imienia i nazwiska. Według „New York Post”, nastolatka miała zatarg z jednym z mieszkańców budynku, ale nie z ofiarą.

Nasi Partnerzy polecają