Poczekamy dłużej na zielone karty

2020-04-04 23:06 sal
imigracja
Autor: Dreamstime

Koronawirus wpłynął na działanie U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). Do odwołania wstrzymano rozpatrywanie wszelkich imigracyjnych wniosków wymagające spotkań twarzą w twarz. Z opóźnieniami muszą liczyć się też wnioskujący o azyl.

Z informacji urzędu federalnego wynika, że praca oddziałów rozpatrujących wnioski osób ubiegających się o azyl w USA wstrzymana jest do co najmniej 3 maja. Do tego samego dnia pracę powstrzymało Application Support Centers. - „Musimy zadbać o naszych urzędników oraz wszystkich starających się o rozpatrzenie swoich spraw” – poinformował w oświadczeniu Departament Bezpieczeństwa Kraju (DHS), urzędu mającego pieczę nad USCIS.
Tymczasowe zamknięcie pracy USCIS wiąże się z poważnymi komplikacjami dla tysiąca osób oczekujących na przedłużenie pobytu, wiz pracowniczych, zielonych kart i pozwoleń na pracę. Osoby, które złożyły formularze o amerykańskie obywatelstwo również będą musiały poczekać do co najmniej 3 maja. Wstrzymano pobieranie danych biometrycznych. Ceremonie naturalizacyjne również zostały odwołane.
Jednak, jak podaje USCIS formularze I-765, Application for Employment Authorization, które zostały złożone wcześniej do Application Support Centers, będą rozpatrzone zgodnie z urzędowymi terminami. Niemniej urząd zastrzega, że mogą nastąpić opóźnienia.

Najnowsze