Poćwiartował prostytutkę i wsadził do zamrażarki

2022-05-26 21:34

Sutener z Brooklynu został oskarżony o morderstwo i handel ludźmi. Mężczyzna przyznał się do rozczłonkowania ciała znajomej mu prostytutki, odcięcia głowy kobiety i umieszczenia jej w zamrażarce w jego domu.

Somorie Moses (45 l.), znany również jako „Cukrowy Miś” czy „Tatuś”, usłyszał zarzut morderstwa Leondry Foster. W 2019 r. został on uniewinniony w sprawie zabójstwa kobiety, jednak skazano go za nieumyślne spowodowanie śmierci i ukrywanie zwłok. Obrońcy mężczyzny przyznali, że jest on odpowiedzialny za pocięcie ciała zmarłej, ale to nie on stoi za jej śmiercią. Po trzech latach sprawa wróciła do sądu.

Moses jest także oskarżony o handel ludźmi w celach seksualnych. Jak twierdzą prokuratorzy, co najmniej od 2003 r. zmuszał kobiety i nieletnie dziewczyny do prostytucji. Składał im również obietnice wielkiej miłości, a nawet małżeństwa, a te oddawały mu zarobione pieniądze. Z aktu oskarżenia wynika, że mężczyzna użył paralizatora do obezwładnienia jednej z prostytutek, kolejnej pociął ręce i włożył pistolet do jej ust.

W styczniu 2017 r. miał zamordować Leondrę Foster, zadając jej śmiertelne ciosy. Prokuratura twierdzi, że alfons poćwiartował ciało kobiety w mieszkaniu na Brooklynie, a następnie wywiózł jej tors i kończyny do punktu sanitarnego w Bronksie. Jej głowa, ręce i stopy zostały znalezione przez organy ścigania w zamrażarce w mieszkaniu Mosesa. Na jednej z kończyn widniał tatuaż z imieniem mężczyzny.

Rządowe śledztwo jest w toku. W przypadku skazania grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności, a nawet kara śmierci.