Pochłonął „tylko” 63 hot-dogi

2022-07-05 23:46

Bez tego konkursu nie mogło być świętowania Dnia Niepodległości w Nowym Jorku! Na Coney Island odbył się tradycyjny konkurs Nathan's Famous w jedzenia hot-dogów na czas. Nie obyło się jednak bez niespodzianek - imprezę zakłócił protest obrońcy zwierząt.

Joey „Jaws” Chestnut (38 l.) z Indiany już po raz 15. zwyciężył w słynnym konkursie dla miłośników fast-foodów, zjadając 63 hot-dogi w ciągu 10 min! Nie pobił jednak swojego rekordu 76 zjedzonych parówek w bułce, który ustanowił rok wcześniej. Tegoroczny zwycięzca od 2006 r. wygrywał wszystkie zawody Nathan's Famous z wyjątkiem jednych.

W kategorii kobiet rekordzistka i ośmiokrotna zwyciężczyni konkursu Miki Sudo (36 l.) z Florydy zjadła 40 hot-dogów i odzyskała tytuł mistrzyni – rok temu musiała zrezygnować z rywalizacji ze względu na ciążę. W poniedziałek w roli kibica pojawili się jej roczny synek Max wraz z tatą. – Chcę być przykładem, by pokazać, że trzeba robić rzeczy, które się kocha i popychać się do absolutnych granic, a kiedy rzeczy stają się trudne, nadal próbować i wychodzić z tego zwycięsko – powiedziała stacji ESPN zwyciężczyni.

Zmagania fanów hot-dogów przerwał obrońca praw zwierząt w masce filmowego Dartha Vadera, który wbiegł na scenę podczas konkursu. Incydent trwał jednak zaledwie kilka sekund i nie zdołał zdusić ducha rywalizacji.

Tegoroczny konkurs miał miejsce przed flagowym sklepem Nathan's przy Surf Avenue i Stillwell Avenue, gdzie odbywał się od lat. Wydarzenie w 2020 r. zostało przeniesione ze względu na pandemię na pobliski stadion Maimonides. – Pięknie jest być tutaj z powrotem – powiedział zwycięzca Joey Chestnut.