Pobiegnijmy po uśmiech Victorii!

2019-09-06 21:08 as

Polonia po raz kolejny będzie miała okazję pokazać swoje wielkie serce. A przy okazji sprawdzić swoją formę. Wkrótce odbędzie się piąta edycja „Biegu o uśmiech dziecka”, której głównym organizatorem jest Children’s Smile Foundation, organizacja pomagająca dzieciom pokrzywdzonym przez los. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, zebrane fundusze zostaną przekazane na ten szlachetny cel.

Tegoroczny bieg odbędzie się w niedzielę, 22 września w Forest Park, na Queensie. Jak podkreśla Joanna Mrzyk, Executive Director Fundacji, bieg 5K jest organizowany wspólnie z Polska Running Team pod patronatem Konsulatu Generalnego RP. – Celem Children’s Smile Foundation jest zapewnienie pomocy dzieciom pokrzywdzonym przez los. Chcemy im pokazać, że są ludzie, którzy o nie dbają, okazują im serce. Jesteśmy Polakami. Wierzymy, że każde polskie dziecko, mieszkające w Polsce, USA lub gdziekolwiek na świecie, ma prawo do bezpiecznego, zdrowego i miłego środowiska, w jakim się wychowuje. Naszą misją jest pozyskiwanie funduszy na pomoc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej poprzez organizowanie imprez charytatywnych, między innymi biegu 5K – mówi Joanna Mrzyk.
Bieg o Uśmiech Dziecka gromadzi setki uczestników każdego roku i pozyskuje fundusze dla dzieci.
W tym roku pomoc otrzyma 4-letnia Victoria Klosek z Pensylwanii, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. Dziewczynka przeszła już skomplikowaną operację serca, jest pod stałą opieką kliniki kardiologicznej w Bostonie, obecnie czeka ją kolejny zabieg. Bezpośrednio przed biegiem 5 K dla dorosłych odbędzie się darmowy bieg 1K dla dzieci do lat 12.

Najnowsze