Pobiegli dla Polski i za Polskę! Za nami 7. Bieg Niepodległości w Chicago

Siódmy polonijny Bieg Niepodległości, zorganizowany przez polonijną stację radiową Radio 103.1 w Chicago za nami. Impreza odbyła się w niedzielę dla uczczenia 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielny słoneczny poranek przy Montrose Harbor nad jeziorem Michigan roiło się od biało-czerwonych barw i uczestnicy wydarzenia mogli poczuć się, jak w Polsce. Biegacze i kibice przybyli ubrani w patriotyczne koszulki, mieli też czapeczki i szaliki oraz polskie flagi. Po wystrzale armatnim biegacze wyruszyli z linii startowej, by pokonać trasę wiodącą przy samym jeziorze. Mogli pobiec na dystansie 10 lub 5 km. Na tym krótszym mogli też zdecydować się na marsz.

Wśród kobiet na dystansie 5 km zwyciężyła Vivienne Stojanovic, II miejsce zajęła Małgorzata Kowalczyk, a III miejsce - Veronika Widlak. W biegu na 10 km wygrała Laura McKnight, II miejsce zajęła Melanie Pozdol, a III miejsce Maria Poplawska. Wśród mężczyzn na dystansie 5 km zwyciężył Dawid Wojciak, II miejsce zajął Jakub Koziara, a III miejsce Micheal Leclair. W biegu na 10 km pierwszy był Adam Mrozek, II miejsce zajął Krzysztof Bak, III miejsce Jacek Kafel.

- „To był fantastyczny Bieg - dzięki Wam. Zwycięzcami jesteście właśnie Wy, wszyscy. Szczególne brawa dla tych, którzy „wykręcili” najlepsze czasy. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki od Prezesa Polish National Alliance Franka Spuli oraz… niespodzianka - każdy zwycięzca zgarnął nagrodę finansową w wysokości $1000 od salonu samochodowego Golf Mill Ford in Niles ,IL” – napisali organizatorzy biegu na Facebooku tej imprezy.

Zawodnicy startowali indywidualnie, ale w biegu udział wzięły całe grupy znajomych. - „Z naszego zespołu startowała trzydziestoosobowa grupa. Myślę, że ten bieg jest jedyną polską imprezą sportową, która w jednym miejscu i czasie gromadzi aż tylu miłośników biegania” - napisał Grzegorz Dziubek z Extreme Dziubek Fitness. - Już trzeci raz pobiegłam, by upamiętnić dzień 11 listopada. Bardzo mi się podobało, spotkałam moje polskie koleżanki, które tak, jak ja brały udział w tym biegu. Na pewno pobiegnę znów, bo bardzo podoba się ta impreza. Jestem zmęczona, ale zadowolona. Pobiegłam dla Polski i za niepodległą Polskę! - powiedziała nam 12-letnia Mia Towbin z Roselle, IL, która wzięła udział w biegu wraz ze swoim tatą Tomkiem.