Atak zimy w środkowej części USA. Auta spłonęły po kraksie na oblodzonej autostradzie

2021-02-16 0:38 MOD

Śnieżne burze i atak zimy w środkowych stanach USA zaskoczyły kierowców. Dla niektórych przejazdy po zaśnieżonych i oblodzonych drogach zakończyły się fatalnie. Do koszmarnej kraksy z udziałem ośmiu aut doszło pod Oklahoma City, gdzie rozbite wozy stanęły w płomieniach.

Do zderzenia doszło w niedzielę przed 3 pm na pokrytej śniegiem autostradzie Turner Turnpike, łączącej Oklahoma City z Tulsą. Na jednej z nitek wpadły na siebie cztery tiry i cztery osobówki. Na domiar grozy jedna z ciężarówek stanęła w płomieniach, które szybko rozprzestrzeniały się na inne auta.

Do akcji ruszyli strażacy z okolicznych miejscowości oraz Gwardia Narodowa. Udało im się ewakuować kierowców i pasażerów, cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Gaszenie pożaru utrudnił silny mróz – unieruchomił dwa wozy strażackie i jedną pompę, których mechanizmy po prostu zamarzły. Droga była nieprzejezdna przed ponad 12 godzin.

Niska temperatura i śnieg, które zaskoczyły mieszkańców Oklahomy, ale też Teksasu i Arkansas, niestety jeszcze chwilę z nimi zostaną. Meteorolodzy ostrzegają, że drogi będą oblodzone, czego wielu kierowców jeszcze nie miało okazji doświadczyć.

Najnowsze