Plaże na Long Island zamknięte z powodu rekinów. Drapieżniki pogoniły plażowiczów

2020-08-03 19:21 para

Plaże w części hrabstwa Nassau na Long Island po raz kolejny zostały zamknięte po pojawieniu się rekina. Na wodę ruszyły specjalne patrole.

Urzędnicy miasta Hempstead zaalarmowali plażowiczów w tweecie, ostrzegając ich przed zaobserwowanym przez ratowników drapieżnikiem.
- Zdecydowaliśmy się zamknąć wszystkie oceaniczne kąpieliska od Civic Beach do Lido West aż do odwołania - poinformował Don Clavin, szef hrabstwa Hempstead.
Ostrzeżenie pojawiło się kilka godzin po ponownym otwarciu Lido Beach, która była zamknięta od piątku po tym jak zgłoszono pojawienie się rekina u jej brzegów. Według policyjnego Shark Patrol kiedyś w tych wodach rekiny były rzadkie. W tym roku liczba alarmów podwoiła się w porównaniu z poprzednim.
Od poniedziałku odnotowano co najmniej 11 obserwacji rekinów wzdłuż wybrzeży Long Island, co wymusiło zwiększenie liczby patroli. Do tej pory reagowano nawet na niepotwierdzone sygnały o pojawieniu się drapieżników, jak miało to miejsce w sobotni poranek, kiedy plażowicze zauważyli coś, co przypominało rekina na Zach's Beach w Jones Beach State Park. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nic nie dały.
Na razie urzędnicy hrabstwa Nassau zdecydowali o zintensyfikowaniu patroli w helikopterach i łodziach patrolowych, które monitorują przybrzeżne wody w poszukiwaniu groźnych drapieżników.

Najnowsze