Pięć lat dla internetowego naciągacza

i

Autor: POLICJA Pięć lat dla internetowego naciągacza

Pięć lat dla internetowego naciągacza

2022-08-09 19:13

Sprawiedliwość dosięgła kolejną osobę z szajki oszustów z New Jersey, którzy zmyślili wzruszającą historię o bezdomnym weteranie, by wyłudzić niemałą kwotę od darczyńców. Mark D'Amico (43 l.) należący do chciwego trio, został skazany na pięć lat więzienia.

W lipcu, o czym informowaliśmy, sąd federalny skazał Katelyn McClure (32 l.) na rok więzienia. Kobieta wraz z D'Amico, ówczesnym partnerem, w 2018 r. zorganizowali zbiórkę na portalu GoFundMe. Para podzieliła się wzruszającą historią: W środku nocy zabrakło im paliwa. Zostali jednak uratowani przez bezdomnego weterana wojennego, który oddał kobiecie swoje ostatnie 20 dol. na zakup benzyny. McClure i D'Amico chcieli zbiórką odwdzięczyć się biedakowi. Historia poruszyła darczyńców, a parze udało się zebrać ponad 400 tys. dol.

Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie główny bohater zmyślonej opowieści, Johnny Bobbitt Jr. Para, która wpadła na pomysł przekrętu, gdy poznała żebrzącego w NJ mężczyznę, miała podzielić się z nim zyskami. Bobbitt jednak otrzymał jedynie 75 tys. dol. i pozwał resztę.

D'Amico obecnie przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok federalny dwóch lat więzienia. W piątek usłyszał wyrok stanowy i został skazany na dodatkowe pięć lat za kratami. McClure także czeka proces stanowy, a Bobbitta – federalny.