Pątnicy wrócili na szlak

i

Autor: Archiwum

Pątnicy wracają na szlak

2022-07-23 20:31

Wierni czekali na to dwa lata. 6-7 sierpnia odbędzie się XVIII piesza pielgrzymka z Trenton, NJ, do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA. Wciąż można zapisać się na wspólny modlitewny przemarsz.

Przez ostatnie dwa lata piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy, gdzie posługują ojcowie paulini, nie mogła się odbyć z powodów obostrzeń epidemicznych. Wiele jednak osób, wiedzionych duchem pielgrzymowania, indywidualnie przemierzało w tym czasie wytyczony od wielu lat szlak. Pielgrzymka z kościoła św. Jadwigi z Trenton po raz pierwszy wyruszyła w 2003 r. Ksiądz Jacek Labiński, proboszcz tej parafii, zdaje sobie doskonale sprawę, że po długiej przerwie jest wśród wiernych ogromna duchowa potrzeba wyruszenia w drogę na spotkanie z Matką Maryją.

Pielgrzymi idą przez dwa dni, jednak tempo wędrowania i wypełniony program dnia daje poczucie, że idzie się znacznie dłużej. W tym czasie mają okazję przez modlitwę i słuchane konferencje oderwać się od codziennych spraw, skorzystać ze spowiedzi bądź rozmowy z przewodnikiem duchowym. Dla wielu jest to czas nabierania duchowych sił na kolejny rok.

Ojciec Karol Jarząbek, paulin posługujący w parafii św. Stanisława BM w Nowym Jorku, od wielu lat wędruje z pielgrzymami z Trenton. Tym chętniej po dwuletniej przerwie przyjął zaproszenie proboszcza parafii św. Jadwigi do poprowadzenia XVIII pielgrzymki. Wciąż jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Więcej informacji na stronie parafii św. Jadwigi: sainthedwigparish.com w zakładce Pielgrzymka lub pod nr tel. 609-35-69-38.

Nasi Partnerzy polecają