Oto nowa miss Greenpointu

2019-06-27 22:04 MOD

Uwielbia tańczyć, chce pomagać innym i nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć na Paradzie Pułaskiego. W tym roku będzie to dla niej wyjątkowy polonijny przemarsz. Emilia Żędzian przejdzie 5. Aleją w koronie Miss Polonia Greenpointu 2019.

– Obiecuję godnie reprezentować Greenpoint – mówi nam.Emilia Żędzian, urodzona w Polsce, ale wychowana na Greenpoincie studentka, zdobyła tytuł miss polskiej dzielnicy w ubiegły piątek podczas uroczystego bankietu. – Każda dziewczyna od dzieciństwa marzy, żeby być miss i dostać taką piękną koronę, jaką ma księżniczka. I to moje marzenie właśnie się spełniło. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale też wyzwanie. Ludzie mi zaufali, za co im z całego serca dziękuję – mówi nam Emilia. Zachwyceni są też jej rodzice. – Razem z mężem, tak jak jej brat Michał, jesteśmy bardzo dumni z naszej Emilki. To niesamowite uczucie widzieć ją taką szczęśliwą. Wspieramy ją całym sercem – mówi nam mama miss Iwona Żędzian. Emilia obowiązki Miss Polonia Greenpoint łączyć będzie z pracą w polskim sklepie Daniel’s European Market i studiami. – Z wyborem kierunku nie miałam problemu. Chcę pomagać ludziom, dlatego studiuję pielęgniarstwo w CUNY York College – zdradza. Pasją Emilki jest taniec. Tańczyła w zespołach Iskierki oraz Krakowianki i Górale, ale lubi też hip-hop. Marzy o podróży dookoła świata, a w tym roku planuje dołączyć do polskiej grupy młodzieżowej działającej przy parafii św. Stanisława Kostki, gdzie przez wiele lat była ministrantką. Przyznaje, że polonijna działalność jest dla niej bardzo ważna. Tak jak Parada Pułaskiego. – Co roku biorę udział w Paradzie Pułaskiego. Nie wyobrażam sobie, aby mnie tam nie było. Jestem dumna z tego, że jestem Polką. 5. Aleja na Manhattanie jest nasza. Pokazujemy tam naszą polskość i to, że wszyscy Polacy to jedna rodzina – mówi Emilia i dodaje: – Zapraszam wszystkich na paradę 6 października.
Obok Emilii z marszałkiem Greenpointu Marcinem Lucem na czele kontyngentu polskiej dzielnicy staną też Junior Miss Polonia Susanna Felkner (6,5 l.) oraz Little Miss Polonia Abigail Dybanowski (3,5 r.).