Ostatni dzwonek, by zagłosować wcześniej w NYC

2020-10-31 2:13 MOD
Wczesne glosowanie NYC
Autor: NYC board of elections

Kto nie chce we wtorek tłoczyć się w kolejkach do lokali wyborczych i martwić się o to, że nie zdąży zagłosować, ma jeszcze dwa dni na oddanie głosu w punktach wczesnego głosowania. Choć i tu kolejki nie należą do najmniejszych, bo nowojorczycy biją rekordy.

Na Brooklynie ponad 232 tys. głosów, na Manhattanie ponad 153 tys., na Queens ponad 150 tys. To dane z pierwszych sześciu dni wczesnego głosowania w wyborach prezydenckich w Nowym Jorku opublikowane po zamknięciu 88 punktów w metropolii w czwartek. Po piątkowym głosowaniu, liczby więc na pewno znacznie wzrosną, zbliżając się co raz bardziej do miliona. Już w czwartek liczba wyborców w metropolii przekroczyła 702 tys.

Posiadający prawo do oddania głosu nowojorczycy, którzy chcą zagłosować wcześniej lub wrzucić swój głos korespondencyjny do specjalnej urny, mają szansę do niedzieli. Punkty wczesnego głosowania w nowojorskich dzielnicach będą czynne dłużej niż wcześniej planowano, NYC Board of Elections zdecydowała bowiem o wydłużeniu godzin otwarcia. I tak, w sobotę lokale odwiedzać można od 7 am do 5 pm a w niedzielę od 7 am do 4 pm.

Adresy punktów wczesnego głosowania oraz inne niezbędne informacje znaleźć można na stronie Komisji Wyborczej vote.nyc. W pozostałej części stanu godziny wczesnego głosowania mogą się różnić. Informacje można znaleźć na www.elections.ny.gov

Wybory prezydenckie połączone z wyborem lokalnych przedstawicieli do Kongresu i lokalnej legislatury odbędą się we wtorek 3 listopada.

Najnowsze