Około 20 osób zarażonych Covid-19 na imprezie. Teraz nie chcą się przebadać

2020-07-26 19:44 para
Lekarka z Rybnika SZOKUJĄCO o koronawirusie! Nie mamy testów, by was przebadać
Autor: governortomwolf /Wikimedia Commons Lekarka z Rybnika SZOKUJĄCO o koronawirusie! "Nie mamy testów, by was przebadać"

Urzędnicy służby zdrowia w Middletown w stanie New Jersey badają możliwe ognisko koronawirusa które powstało na imprezie dla nastolatków. Jak twierdzą władze - rodzice imprezowiczów odmawiają pomocy.

Około 20 imprezowiczów w wieku od 15 do 19 lat zostało narażonych na zakażenie koronawirusem w czasie przyjęcia domowego na West Front Street w Middletown. Władze chciałyby przeprowadzić testy i wyizolować ewentualnych zarażonych, ale napotykają na opór ze strony rodziców nieletnich.
- Prosimy i błagamy rodziców, i uczniów, którzy mogli w tym uczestniczyć - powiedział lokalnej TV burmistrz Middletown Tony Perry. - Nikomu nie grożą żadne kłopoty, ale chcemy ograniczyć tę infekcję.
Gubernator Phil Murphy (61 l.) powiedział, że obawia się, że trudności w wyśledzeniu nastolatków mogą stać się poważniejszym problemem w stanie.
- Proszę, nie łamcie prawa. Pamiętajcie, że to nie jest polowanie na czarownice - mówił w wywiadzie radiowym.
Przed podobnym wyzwaniem stanęło na początku lipca hrabstwo Rockland w stanie Nowy Jork. Ale tam zdecydowano się wystosować urzędowe wezwania a niestawiennictwo karać grzywną $2000 dziennie. W Rockland po młodzieżowej imprezie zainfekowanych zostało 100 osób