NYC światową stolicą Polonii

2019-09-22 0:10 MOD

Ma integrować polskie środowiska biznesowe na całym świecie i od ubiegłego roku gromadzi Polonię w kolejnych miastach globu. Za kilkanaście dni Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii – po raz pierwszy odbędzie się w Nowym Jorku. Przed jego uczestnikami cztery dni wypełnione debatami, panelami i biznesowymi rozmowami. Ale będzie też moc wydarzeń towarzyszących, w tym pierwszy Polski Wieczór w nowojorskim ratuszu.

Liczba 60 milionów nie jest przypadkowa – tylu bowiem Polaków żyje na całym świecie. Kongres 60 Milionów ma być miejscem wymiany doświadczeń, zacieśniania i nawiązywania współpracy, ale też integracji dla tych z nich, którzy trudnią się biznesem, działają na polu kultury i nauki.
Dotąd odbyło się osiem edycji kongresu. W tym roku Polonia spotkała się m.in. w Londynie, Buffalo, Berlinie, a ostatnio w Rzeszowie. Teraz czas na Nowy Jork.
Nowojorski kongres rozpocznie się Polskim Wieczorem w City Hall, zorganizowanym wspólnie przez radnego Roberta Hodlena, Kongres 60 Milionów oraz Pulaski Association of Business and Professional Men. Goście wysłuchają przemówień, ale też zaproszonych artystów. Oficjalne rozpoczęcie merytorycznej części imprezy odbędzie się dzień później w Melrose Ballroom na Queensie, gdzie przewidziano w sumie 16 sesji panelowych. Uczestniczyć w nich będzie kilkudziesięciu zaproszonych gości, w tym politycy polscy i amerykańscy, biznesmeni i działacze, artyści i dziennikarze.
Kolejna tura debat panelowych odbyła się w piątek w Konsulacie RP w Nowym Jorku. Ta część sesji poświęcona była głównie aktywności – biznesowej i politycznej – Polonii, ale też kulturze i aktywizacji młodego pokolenia. Rozmowy na poważne tematy zostaną urozmaicone przez atrakcyjne wydarzenia towarzyszące kongresowi. W programie znalazła się gala z okazji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego organizowana przy współpracy z Konsulatem RP w NYC w nowojorskim ratuszu, wycieczka do West Point, bankiet wieńczący imprezę z koncertem Natalii Kukulskiej oraz, w niedzielę 6 października, udział w największym polonijnym przemarszu, czyli 82. Paradzie Pułaskiego. „Super Express” jest partnerem wydarzenia. Więcej informacji i szczegółowy program na www.60mln.pl.

Najnowsze