NY w gotowości przed śnieżycą

2022-11-19 18:53

Zima zawitała do Nowego Jorku! Razem z nią ekstremalne warunki, które mogą utrzymać się aż do niedzieli. Gubernator Kathy Hochul (64 l.) ogłosiła stan wyjątkowy dla 11 hrabstw.

Zgodnie z prognozą Narodowej Służby Pogodowej w piątek w rejonie Buffalo spadły miejscami dwie stopy śniegu, a co godzinę miało przybywać od trzech cali śniegu. Zamknięto stacje Amtrak w Buffalo, Niagara Falls i Depew. Gubernator apelowała do mieszkańców o zachowanie czujności i unikanie niepotrzebnych podróży, w szczególności w rejonach Buffalo i Watertown. a co godzinę miało przybywać od trzech cali śniegu. Wszyscy musimy zrobić, co do nas należy, aby upewnić się, że wszyscy pozostaną bezpieczni podczas śnieżycy, dlatego ogłosiłam stan wyjątkowy dla dotkniętych hrabstw, co uwolni zasoby i zwiększy naszą gotowość – powiedziała Hochul.

Stan wyjątkowy obejmuje hrabstwa: Cattaraugus, Chautauqua, Erie, Genesee, Jefferson, Lewis, Niagara, Oneida, Oswego, St. Lawrence i Wyoming. Śnieżyca ma potrwać do niedzieli. Władze ostrzegły, że przez silny wiatr i opady śniegu możliwe są także lokalne przerwy w dostawie prądu.

W związku z zagrożeniem urzędnicy ogłosili też całkowity zakaz ruchu na drogach: I-90 (Thruway) od linii PA do zjazdu 46 (I-390), I-190 (Niagara Thruway): od Route 62 do I-90 (Thruway), I-290, I-990, Route 33, Route 219: Route 39 do I-90 (Thruway), Route 400, Route 5 (Buffalo Skyway): Tifft Street do I-190 (Niagara Thruway).

Ograniczenia obowiązują do odwołania. Więcej informacji na: www.511ny.org.

Nasi Partnerzy polecają