Nowy Jork oszczędzi na policjantach

i

Autor: NYPD

Nowy Jork oszczędzi na policjantach

2023-11-17 19:59

Były zapowiedzi, teraz są konkrety. Burmistrz Eric Adams (63 l.) przedstawił szczegóły gigantycznych cięć, które wdrożyć planuje metropolia z powodu ogromnych kosztów walki z kryzysem imigracyjnym. W ciągu półtora roku miasto zaoszczędzić ma na nich około $4 mld. Jednym z pomysłów jest drastyczne ograniczenie liczby mundurowych.

Przedstawione w czwartek zmiany mają wejść w życie natychmiast. - To najbardziej bolesne zadanie, jakie wykonałem w całej mojej karierze zawodowej – stwierdził Adams, przyznając, że cięcia zakłócą niemal każdą dziedzinę życia nowojorczyków. Zgodnie z planem władz miasta każda z agencji ma ograniczyć budżet o 5 proc. Oznacza to zamknięcie bibliotek, wstrzymanie nadgodzin i zmniejszenie cywilnych etatów w FDN, okrojenie budżetów szkół o blisko miliard dolarów w ciągu dwóch lat, ale też ograniczenie naboru do policji i okrojenie liczebności jej szeregów do poziomu z lat 80. Po raz pierwszy od dekad NYPD z końcem roku fiskalnego 2025 liczyć ma jedynie 29 tys. osób, o 4,5 tys. mniej niż dziś.

- „To prawdziwa katastrofa dla każdego nowojorczyka, któremu zależy na bezpiecznych ulicach" - skomentował przewodniczący największego policyjnego związku Police Benevolent Association of the City of New York, Patrick Hendry. - „Te cięcia przywrócą nas do poziomu zatrudnienia, którego nie widzieliśmy od czasu epidemii przestępczości w latach 80. i 90. Nie możemy tam wrócić.” - dodał.

Nasi Partnerzy polecają