Nowojorska Polonia ratuje chłopca z Białegostoku. Cena jego życia to 9,5 mln zł

2020-08-20 19:53 Ryszard Parka


Polski pięściarz z Nowego Jorku Adam Kownacki (31 l.) włączył się do akcji pomocy na rzecz chorego chłopca zorganizowanej przez nowojorską Polonię. W internecie trwają licytacje, a w sobotę w NYC odbędzie się kiermasz garażowy.

Polski bokser mieszkający w NYC, Adam Kownacki znany ze swej wrażliwości na los dzieci, włączył się do polonijnej akcji pomocy choremu chłopcu, pochodzącemu z jego rodzinnych stron.

Nikodem Wasilewski (5 m.) z Białegostoku jest chory na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. W internetowej zbiórce na leczenie chłopca, zorganizowanej na stronie internetowej www/siepomaga.pl/zycie-nikosia zebrano do tej pory 389 080 zł. Terapia genowa Zolgensma - jedyna szansa na życie Nikosia, kosztuje 9,5 mln złotych.

Do akcji przystąpiła też nowojorska Polonia. Na Facebooku założono grupę licytacyjną USA helps Nikos to Fight the SMA, dochód z licytacji przedmiotów przeznaczony jest na leczenie Nikosia.

Adam Kownacki, przeznaczył na licytację swoje gadżety: czapki, koszulki, rękawice i zdjęcia oraz trening, który za $560 wylicytował Krzysztof Zapotoczny.

Brat Adama, Łukasz Kownacki wystawił na licytację rejs swoją łódką, który został wylicytowany za $1000 przez Oscara Kowalskiego i Abe Zeines.

- To nie koniec akcji Polonii na rzecz Nikosia - mówi Agnieszka Karwowski, ciocia chłopca  i współorganizatorka akcji. - W sobotę 29 sierpnia organizuje sprzedaż garażową, z której dochód zostanie przekazany na terapię. Do nabycia będą książki, zabawki oraz domowe przysmaki - zapowiada. Wraz z Agnieszką Karwowski akcję organizują Dorota Karwowski i Anna Wojtas.

Najnowsze