Nowojorczycy słono zapłacą za modernizację transportu w mieście MTA podniesie ceny biletów

2020-07-15 20:07 para
MTA podniesie ceny biletów
Autor: Twitter MTA podniesie ceny biletów

Nawet miliardy z federalnych programów pomocowych nie pomogą MTA. Miejski transport planował modernizację, ale na przeszkodzie stanęła epidemia, która zniweczyła większość planów. Miasto również stanęło w obliczu gigantycznej dziury budżetowej między 8,4 a 12,6 mld, co nie pomaga wcale w planowaniu zmian.
MTA już dostało 3,9 mld federalnych dolarów i liczy na kolejne 3,9 mld. Ale to kropla w morzu potrzeb.
- MTA ma tylko jeden sposób na wzmocnienie swoich finansów. Musi podnieść ceny biletów - stwierdziła CBC - obywatelska komisja budżetowa.
W tej chwili cena za przejazd pokrywa 36 proc. jego faktycznych kosztów. CBC sugeruje podniesienie cen do 50 proc. kosztów przejazdu. Wzrosnąć muszą również opłaty za przejazdy mostami i tunelami.
Tymczasem plan modernizacji transportu miejskiego, oszacowany na 55 mld dolarów obejmuje 6,1 mld dol. na nowe wagony metra, 2,6 mld dol. na utrzymanie torów, 5,2 mld dol na utrzymanie stacji, 4,1 mld dol. na inne ulepszenia stacji, 0,7 mld dol. na nowe autobusy i 2,9 mld dol. na drugą trasę metra na Second Avenue.
Lisa Daglian, dyrektor wykonawczy wewnętrznego komitetu doradczego MTA, powiedziała, że ​​cięcia budżetowe będą klęską dla sieci transportowej regionu. - Istnieje obawa, że cięcia ​​znacznie ograniczą usługi. Mogą zniszczyć plan kapitałowy - powiedział Daglian. - Efektem będzie pogorszenie stanu stacji i torów.