Nowe wagony rozładują tłok w metrze

2023-03-13 17:08

Pierwsze od pięciu lat, ale też opóźnione o ponad dwa wagony metra już wożą nowojorczyków. Na tory wyjechały nowe pociągi zamówione przez MTA. Przetestować można je m.in. na linii A.

Wypuszczony z pompą, w obecności oficjeli MTA i tłumów fanów kolei, na trasę z Manhattanu do Far Rockaway pociąg R211 to element wartego ponad 3 mld dol. zamówienia obejmującego 1200 wagonów. 15 z nich kursować ma w ramach Staten Island Railway, a 20 innych wyposażonych jest w funkcję otwartego trapu, umożliwiające wygodne przemieszczanie się między wagonami, również na wózku inwalidzkim.

We wszystkich znajdziemy nowoczesne systemy elektronicznej informacji o trasie i przesiadkach, składane fotele, zapewniające większą przestrzeń dla niepełnosprawnych czy wózków dziecięcych oraz znacznie szersze drzwi, co z kolei ułatwić ma wsiadanie i wysiadanie na stacjach.

Z pierwszej partii nowoczesnych wagonów cieszyć mogą się już pasażerowie linii A i C, z których dzięki temu zakupowi znikną wyprodukowane w latach 70. wagony R46.

Nasi Partnerzy polecają