Władze ukrywają przed nami chorych nauczycieli. Otworzą szkoły za wszelką cenę!

2020-09-15 12:22 Ryszard Parka
Szkoła
Autor: Unsplash

To już nie jest polityczna przepychanka między władzami miasta, stanu i związkami nauczycieli. Miejski Departament Edukacji nie ujawnia pełnej listy szkół, w których nauczyciele uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Rośnie liczba nauczycieli, którzy w teście na Covid-19 uzyskali wynik pozytywny. W piątek wyniosła co najmniej 24. Jednak część pracowników szkół, którzy do swoich klas wrócili w ubiegłym tygodniu, twierdzi, ze nie została w ogóle powiadomiona o tym, że mieli kontakt z zarażonymi.

Lynn Shon, nauczycielka z MS 88 w Brooklynie, napisała na Twitterze, że ona i inni pracownicy po raz pierwszy dowiedzieli się dopiero w sobotę rano z miejskiego programu Test & Trace, że przez 4 dni mieli kontakt z koleżanką, u której wykryto Covid.

- To niedopuszczalne opóźnienie między momentem ujawnienia a bezpośrednim skontaktowaniem się z nami przez miasto - mówi Shon.

Ona sama zorientowała się, ze coś może być nie tak, kiedy nauczyciele z mieszczącej się w tym samym budynku PS 168 zaczęli wychodzić do domu wcześnie w czwartek. W piątek szkoła była nadal otwarta.

Nequan McLean, nauczyciel i przewodniczący Community Education Council 16 w Bedford-Stuyvesant w czwartek dowiedział się o zarażonym nauczycielu w szkole MS 267.

- Ale szkoła nie wydała żadnego oficjalnego zamówienia. A w piątek wszyscy wrócili do pracy - powiedział.

Grupa doradcza rodziców z Dystryktu 16 - do której również należy jako ojciec, zdecydowała się podjąć kroki prawne, aby powstrzymać DOE przed otwarciem szkół w dystrykcie. Mogą to zrobić, ponieważ urzędnicy nie przekazali raportów dotyczących wentylacji i innych warunków budowlanych. 

DOE przekazał w piątek, że 19 nauczycieli z 18 szkół uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid. Zamknięta na 24 godziny została jedna szkoła, PS 811X, ponieważ miała dwa potwierdzone przypadki Covid w różnych salach lekcyjnych.

Według DOE, około 15 000 nauczycieli poddało się dobrowolnym testom na wirusa. Departament odmówił jednak informacji, ilu pracowników szkół narażonych na kontakt z zarażonymi nauczycielami zostało odesłanych do domu na 14-dniową kwarantannę.

Swoją listę 22 zainfekowanych szkół opublikowała natomiast na Twitterze nauczycielska grupa MORE-UFT.

Szkoły mają zostać otwarte dla uczniów 21 września. Od 1 października, na mocy porozumienia między miastem a związkami zawodowymi, wszystkie szkoły będą przechodziły obowiązkowe losowe badanie 10 procent pracowników i uczniów. Dzieci, których rodzice nie wyrażą zgody na badanie, będą musiały uczyć się zdalnie. PARA

Obowiązkowy pomiar temperatury, maski, przyłbice - to nowa rzeczywistość w nowojorskich szkołach

foto AP

W piątek grupa MORE-UFT opublikowała listę 22 zakażonych wirusem szkół

foto twitter

Najnowsze