Niepokojące wyniki testów na Covid-19 w Sunset Park. Zaraza wraca na Brooklyn

2020-08-14 21:00 Ryszard Parka

Liczba przypadków Covid-19 rośnie w jednej z dzielnic Brooklynu. Burmistrz Bill de Blasio (59 l.) powiedział w środę, że miasto rozszerzy tam testy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, zanim wymknie się spod kontroli.

De Blasio zapowiedział większą aktywnośc miejskiego Korpusu Testów i Śledzeń.  Miasto postawi również w dzielnicy dwa mobilne centra testowe: na 44 Street i 6 Avenue od 10 am do 4 pm od środy do piątku, oraz przed Brooklyn Herald Gospel Center pod adresem 809 44 Street sobotę i niedzielę od 10 am do 4 pm.

- Oba centra mobilne mogą wykonać od 80 do 100 testów dziennie - powiedział de Blasio. Od poniedziałku wzrośnie też liczba testów w Brooklyn Army Terminal.

Żródło 228 nowych przypadków w Sunset Park jest niejasne. - Wzrost wskaźnika dla tej okolicy był jak dźwięk wykrywacza metalu, który powiedział nam, gdzie należy kopać - wyjaśnił dr Dave Chokshi nowy miejski komisarza ds. zdrowia.

 W NYC10 sierpnia szpitale przyjęły 81 osób z objawami koronawirusa. W szpitalach leczono 296 pacjentów cierpiących na powikłania wirusowe, a 1 proc. nowojorczyków miało pozytywny wynik testu.

Najnowsze