Nie żyje Buddy, pies, który chorował na Covid-19. Umarł przez koronawirusa

2020-07-31 21:12 para
Umarł przez wirusa
Autor: Twitter Umarł przez wirusa

Owczarek niemiecki ze Staten Island, pierwszy pies, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, zmarł. To pierwsza zarejestrowana śmieć zwierzęcia, wywołana przez Covid-19.

Siedmioletni Buddy zaczął mieć problemy z oddychaniem w połowie kwietnia, niedługo po tym, jak jego właściciel, Robert Mahoney, zaraził się Covid-19.
Od 21 kwietnia do 15 maja pies tracił na wadze i stawał się coraz bardziej ospały. Właściciele zabrali go do weterynarza, który dał mu leki, ale wątpili, że mógł zarazić się wirusem.
W końcu 15 maja został przebadany w Bay Street Animal Hospital w Rosebank, miesiąc po pojawieniu się pierwszych objawów. Jego test okazał się pozytywny, a wyniki zostały później potwierdzone przez Departament Zdrowia stanu Nowy Jork.
Buddy zmarł 11 lipca. Według dokumentacji medycznej pies prawdopodobnie miał również chłoniaka, rodzaj nowotworu, który może być leczony.
- Nie jest jasne, czy to rak sprawił, że pies był bardziej podatny na zarażenie koronawirusem, czy też wirus spowodował u niego chorobę, czy też był to przypadkowy zbieg okoliczności - podaje National Geographic, który pierwszy opisał przypadek Buddyego.
Buddy był jednym z 25 zwierząt domowych w USA, których badania dały wynik pozytywny na obecność wirusa.