Nie żyją bracia z Long Island. Zginęli w gruzach na Florydzie

2021-07-21 23:47

Potwierdziły się smutne przypuszczenia. W piątek zidentyfikowano wyciągnięte z gruzów Champlain Towers South ciało dr Brada Cohena (51 l.) z Long Island. To 97 odnaleziona ofiara katastrofy budowlanej w Surfside na Florydzie.

To już pewne, dwaj bracia, lekarze z Dix Hills w hrabstwie Suffolk na Long Island nie żyją. Ciało Brada Cohena zostało wyciagnięte z gruzów i zidentyfikowane w piątek. Jego brat, Gary Cohen (+58 l.) został odnaleziony i zidentyfikowany kilka dni wcześniej.

Obaj bracia wyprowadzili sie z Long Island, by kontynuować swoje kariery na południu - Gary w Alabamie a Brad na południowej Florydzie. W momencie gdy doszło do zawalenia Champlain Towers South, Gary Cohen przebywał w mieszkaniu swojego brata na 11. piętrze.

O rodzinie Cohenów zrobiło się głośno w całych Stanach, kiedy na początku lipca miejsce katastrofy odwiedził przezydent Joe Biden (79 l.). Burmistrz Surfside Charles Burkett (60 l.) opowiedział mu o dziewczynce, która po katastrofie siedziała na gruzowisku z modlitewnikiem. Była to Elisheva Cohen, córka Brada.

- Chciałem, żeby poznał i zobaczył twarz tej małej dziewczynki, która modliła się za ojca naprzeciw gruzów – powiedział później Burkett. - Spojrzał na mnie i powiedział: „Czy mógłbyś ją teraz do mnie przyprowadzić?”.