Zeldin do Hochul: Nie bądź tchórzem

i

Autor: materiały prasowe, FACEBOOK Zeldin do Hochul: Nie bądź tchórzem

Zeldin do Hochul: Nie bądź tchórzem!

2022-09-25 16:06

Listopadowe wybory zbliżają się wielkimi krokami, co podgrzewa atmosferę między politykami obu partii. Lee Zeldin (42 l.), republikański kandydat na gubernatora, od tygodni domaga się, by Kathy Hochul (64 l.) zmierzyła się z nim w telewizyjnym studiu. Demokratka po wielu dniach uników wyraziła zgodę na jedną debatę. I doczekała się ostrej riposty.

Zeldin w mediach społecznościowych wielokrotnie wzywał kontrkandydatkę do słownego starcia.  „Głosujący powinni wiedzieć, jakie jest nasze stanowisko w poszczególnych sprawach PRZED głosowaniem, a nie PO” – napisał na Twitterze w środę. Tego samego dnia gubernator w końcu zgodziła się zmierzyć z kongresmenem, jednak tylko raz.

Hochul zaproponowała debatę, której sponsorami byliby Pace University i Spectrum News NY1. Preferowany przez demokratkę termin to 25 października – cztery dni przed rozpoczęciem wczesnego głosowania.

– Odrzucam tę propozycję i sugeruję, by gubernator wróciła z ofertą przeprowadzenia wielu debat w całym stanie – odpowiedział Zeldin. – Jedna debata jest nie do przyjęcia. Wzywam Kathy Hochul, by przestała się ukrywać – dodał, krytykując ją wcześniej za „tchórzliwe próby”.

W czwartek demokratka ponownie odrzuciła apel. – Gubernator oczekuje z niecierpliwością na debatę 25 października, która podkreśli kontrast między jej rekordem dotrzymanych obietnic a ekstremalnym programem Lee Zeldina – przekazał Jerrel Harvey, członek sztabu gubernator.

Podobną taktykę obrał lider senackiej większości Chuck Schumer (72 l.), który zgodził się zmierzyć ze swoim przeciwnikiem z Partii Republikańskiej Joe Pinionem (39 l.) tylko raz i to osiem dni przez dniem wyborów. Letitia James (64 l.) z kolei odrzuciła propozycję udziału w debacie z Michaelem Henrym, jej republikańskim przeciwnikiem w starciu o fotel prokuratora generalnego NY.

Nasi Partnerzy polecają