Nashville żegna ofiary masakry

2023-04-01 21:03

Kochali muzykę, zwierzęta i sport, jednak ich beztroskie życie zostało przerwane w kilka sekund. Społeczność Nashville, TN, jest pogrążona w żałobie po tragedii, która rozegrała się w chrześcijańskiej The Covenant School. Szkoła opłakuje stratę trójki uczniów i trzech pracowników, którzy zostali zamordowani z rąk Audrey Hale (+28 l.) podczas brutalnej strzelaniny. W najbliższych dniach bliscy jej ofiar pożegnają ich na zawsze.

Mieli przed sobą całe życie. Evelyn Dieckhaus (+9 l.) na zbliżające się 10. urodziny chciała dostać… szczura. Niestety, nigdy już nie otrzyma wymarzonego prezentu. Jej bliscy spotkali się w piątek w Woodmont Christian Church w Nashville. Na uroczystość pogrzebową przybyli ubrani na różowo, w ulubionym kolorze dziewczynki, którą wspominają jako„nieustanne źródło radości”.

W sobotę zrozpaczona rodzina Hallie Scruggs (+9 l.) zbierze się w Covenant Presbyterian Church, by pożegnać ukochaną córkę i wnuczkę. W niedzielę w kościele Christ Presbyterian odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe Williama Kinneya (+9 l.) - utalentowanego koszykarza z drużyny „The Reds”, którego koledzy oddali mu hołd na boisku Crieve Hall Baseball Park.

Podczas masakry zginęła też trójka dorosłych, których łączyła pasja do nauczania. Ostatnie pożegnanie dyrektor szkoły Katherine Koonce (+60 l.) odbędzie się we wtorek w Christ Presbyterian Church, a pogrzeb nauczycielki Cynthii Peak (+61 l.) w sobotę w tym samym kościele. Rodzina kustosza szkoły Mike Hill (+61 l.) zbierze się we wtorek w Stephens Valley Church.

Cała szóstka straciła życie w poniedziałek w czasie 14-minutowego horroru w The Covenant School. Do placówki wtargnęła uzbrojona w trzy sztuki broni, w tym karabiny szturmowe, Audrey Hale (+28 l.). Kobieta, która była byłą uczennicą placówki, dokładnie zaplanowała atak, jednak jej motyw pozostaje nieznany. Sprawczyni mordu została zastrzelona przez policjantów. W czwartek lokalne władze udostępniły około 20 nagrań rozmów z dyspozytorami 911 z osobami, które znajdowały się w budynku podczas strzelaniny. W tle słychać płacz, strzały i wołanie o pomoc. - Błagam, pospieszcie się – apelowała jedna z dzwoniących nauczycielek.

Nasi Partnerzy polecają