MTA skraca nocną przerwę i ściąga więcej policjantów. Metrem dłużej i bezpieczniej

2021-02-17 12:56 para

Do dwóch godzin skróci się nocna przerwa na dezynfekcję w nowojorskim mieście. MTA chce też zwiększyć o 500 liczbę własnych funkcjonariuszy patrolujących stacje.

Dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z metra. Od przyszłego poniedziałku MTA skróci nocną przerwę na dezynfekcję stacji i pociągów. Decyzję w tej sprawie podjął gubernator Andrew Cuomo (64 l.) po tym, jak w ubiegłym tygodniu nowojorska Rada Miasta nie zostawiła suchej nitki na przedstawicielach MTA, zarzucając im brak planu przywrócenia całodobowych kursów.

- Nowy Jork zaczyna powrót do normalności - powiedziała tymczasowa prezes NYC Transit Sarah Feinberg (44 l.) na konferencji prasowej. - Ustaliliśmy, że skrócenie przerwy nocnej jest odpowiednim krokiem w kierunku przywrócenia całodobowej obsługi pasażerów – dodała. Kolejka kursować będzie z przerwą od 2 am do 4 am. MTA zaznacza jednak, że odbędzie się to bez szkody dla zdrowia pasażerów. - Jesteśmy przekonani, że możemy prowadzić dezynfekcję na tym samym poziomie co do tej pory - podkreśliła Feinberg.

MTA chce też poprawić poziom bezpieczeństwa w metrze po ostatniej fali ataków na pasażerów. Od początku miesiąca trwa nabór do służby w wewnętrznej policji MTA. Do obsadzenia jest 500 etatów, które w ciągu 10 lat pochłoną miliard dolarów. Agencja poprosiła też NYPD o skierowanie dodatkowych 1000 funkcjonariuszy miejskich do metra. Gdyby policja się zgodziła, liczba policjantów pilnujących bezpieczeństwa pasażerów sięgnęłaby 4000 - tylu, ilu strzegło metra w 1995 r.

Najnowsze