Mordercze KOMARY atakują Nowy Jork! Władze ALARMUJĄ

2020-07-16 13:00 zw
komary
Autor: Photos.com Zanim kupisz preparat na komary, sprawdź czy można go zastosować w mieszkaniu.

Uwaga! Nowojorski Departament Zdrowia oficjalnie ostrzega przed morderczymi komarami, które zaatakowały miasto i roznoszą śmiertelnie niebezpieczną Gorączkę Zachodniego Nilu. Zostały wytypowane najbardziej zagrożone regiony. Władze zapowiadają odkomarzanie przeprowadzane przy użyciu helikopterów!

Nowy Jork wciąż zmaga się z atakiem koronawirusa, który wyjątkowo rozplenił się w mieście, a tymczasem nadciąga kolejna śmiercionośna plaga. Tym razem chodzi o groźną egzotyczną chorobę, którą roznosza... komary z gatunku Culex. Gorączka Zachodniego Nilu objawia się gorączką, wysypką, niekiedy wymiotami, bólami głowy. Groźne powikłania to głównie zapalenie mózgu i dotyczą one przede wszystkim seniorów i osób z obniżoną odpornością organizmu.

Matecznik zakażonych komarów władze wykryły na Staten Island na Bronxie. Planowane jest odkomarzanie przeprowadzane m.in. przy użyciu helikopterów. Chodzi o to, by odkomarzyć wszelkie wody stojące i ich okolice, bo to właśnie tam samice komarów składają jaja. Na szczęście nie odnotowano jeszcze żadnej hospitalizacji z powodu nowej zarazy, ale władze obawiają się, że to tylko kwestia czasu. Gorączka Zachodniego Nilu pojawiła się w Nowym Jorku po raz pierwszy od 21 lat. By chronić się przed chorobą, należy unikać okolic wód stojących i chronić się przed komarami.

Wybudowali pomnik komarowi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.