Mniej morderstw, więcej napaści

i

Autor: NYPD

Mniej morderstw, więcej napaści

2023-05-26 17:42

Spada liczba morderstw, gwałtów i strzelanin, ale miasto zmaga się z plagą napaści i kradzieży samochodów – wynika z danych NYPD porównujących bieżący rok z rokiem ubiegłym. Wskaźniki przestępczości są jednak nadal wyższe aż o 34 proc. niż przed pięcioma laty.

Najnowsze policyjne dane wskazują, że dotychczasowy ogólny wskaźnik przestępczości w 2023 r. nie różni się zbytnio od tego odnotowanego w tym samym okresie 2022 r. W metropolii wskaźnik morderstw rok do roku spadł o ponad 13 proc., wskaźnik zgłoszonych gwałtów o 5,8 proc., a liczba ofiar strzelanin o 25 proc. Liczba kradzieży pojazdów wzrosła natomiast aż o ponad 16 proc. z 4919 do 5723, a liczba napaści o niemal 8 proc.

Walka z bandytami jest jednym z priorytetów administracji Erica Adamsa (63 l.), jednak wciąż przestępczość jest postrzegana przez aż 66 proc. mieszkańców miasta za najważniejszy z problemów – wykazał sondaż Quinnipiac University z początku roku. Z najnowszego badania Slingshot Strategies wynika, że mimo to Adams na razie znajduje się na czele potencjalnych kandydatów ubiegających o nominację z ramienia Partii Demokratycznej w wyborach 2025 r. Burmistrz uzyskał aż 45 proc. poparcie demokratycznych wyborców w porównaniu z 25 proc., którzy oddaliby swój głos na rzecznika praw obywatelskich Jumaane'ego Williamsa (47 l.).

Nasi Partnerzy polecają