Młodzież wraca na tradycyjny bal

2022-01-15 1:57
Młodzież wraca na tradycyjny bal
Autor: Facebook

W tym balu chodzi nie tylko o zabawę. Polskie Stowarzyszenie Młodzieży przywraca tradycyjny Bal Młodzieży organizowany na Wschodnim Wybrzeżu od 1997 r. Podczas zaplanowanego na sobotę eleganckiego przyjęcia chce rozpocząć też zbiórkę funduszy na uruchomienie nowego programu stypendialnego dla polonijnej i polskiej młodzieży chcącej studiować w USA.

Bal Młodzieży 2022 odbędzie się w sobotę w eleganckiej sali Il Villaggio w Carlstadt w New Jersey. Wezmą w nim udział nie tylko młodzi ludzie, ale wszyscy ci, którzy chcą wesprzeć ideę przywrócenia stypendiów dla najlepszych studentów polonijnych. Przez lata wręczała je Organizacja Studentów Polskich, która swój pierwszy bal zorganizowała w 1997 r. - Po wieloletnim zawieszeniu swojej działalności, w 2021 r. Organizacja Studentów Polskich połączyła siły z Polskim Stowarzyszeniem Młodzieży, a my podjęliśmy się tym samym zadania kontynuacji tradycji organizowania balu dla studentów jako tym razem „Balu Młodzieży 2022” - mówi Jakub Staniewski, prezydent PSM.

Bilety na bal mógł nabyć każdy. Jego motywem przewodnim będzie klimat lat 20. i „Wielki Gatsby”, a uczestników czeka nie tylko wystawna kolacja, ale też loteria z nagrodami. Podczas imprezy wręczone zostaną też wyróżnienia dla osób działających na rzecz młodzieży. Dochód z balu przeznaczony zostanie na przyznanie stypendium najlepszym studentom polonijnym oraz młodzieży przylatującej z Polski w celu podjęcia studiów na uczelniach amerykańskich. Osoby, które chcą wesprzeć ten program w inny sposób, mogą znaleźć informacje na jego temat na www. polishyouth.org.

„Super Express” jest patronem medialnym wydarzenia.