Trump odpowie za szturm na Kapitol

i

Autor: AP

Mike Pence: Historia rozliczy Donalda Trumpa

2023-03-14 16:54

Były wiceprezydent dołączył do grona osób, które chcą, by Donald Trump (77 l.) nie pozostawał bezkarny w sprawie zamieszek z 6 stycznia 2021 r. Mike Pence (64 l.) podczas prestiżowego spotkania w Waszyngtonie, DC, ostro skrytykował byłego szefa.

– Prezydent Trump był w błędzie Nie miałem prawa do unieważnienia wyborów – powiedział Pence podczas eleganckiej kolacji Gridiron Club w Waszyngtonie, DC. W dniach poprzedzających zamieszki Trump naciskał bowiem na ówczesnego wiceprezydenta, by nie uznał zwycięstwa Joe Bidena (81 l.) w wyborach prezydenckich 2020 r. Pence przewodniczył ceremonialnemu zatwierdzeniu wyników, jednak odrzucił sugestie Trumpa. Podczas zamieszek tłum ochoczo skandował: „powiesić Mike’a Pence’a”

– Jego lekkomyślne słowa zagroziły mojej rodzinie i wszystkim będącym pod Kapitolem tego dnia – kontynuował były wiceprezydent. – Wiem, że historia rozliczy Donalda Trumpa – dodał.

Jednak to nie był koniec zaczepek w stronę byłego prezydenta. Pence odniósł się także do nalotu FBI na rezydencję Trumpa w sierpniu ub. r. – Czytałem, że niektóre z tych tajnych dokumentów (…), były wetknięte w Biblię prezydenta. To pokazuje, że absolutnie nie miał pojęcia, że tam są – powiedział ironicznie.

Oczekuje się, że Pence niedługo ogłosi swoją kandydaturę w walce o nominację Partii Republikańskiej w wyborach na urząd prezydenta. Wtedy będzie musiał zmierzyć się ze swoim byłym szefem, który już w listopadzie zapowiedział, że weźmie udział w wyścigu o Biały Dom.

Nasi Partnerzy polecają