Mieli ją zatłuc bejsbolem

i

Autor: AP

Groził kongresmence, że zatłuką ją bejsbolem

2023-02-05 16:11

Mieszkaniec Endicott, NY, wydzwaniał do republikańskiej kongresmenki, grożąc, że ktoś kijem bejsbolowym „rozbije jej czaszkę” i obiecując, że jest w stanie słono zapłacić, by polityczce stała się krzywda. Na szczęście, zanim doszło do tragedii, śledczy złapali furiata, który w tym tygodniu przyznał się do winy.

Joseph Morelli (51 l.) może zostać skazany na pięć lat więzienia za swoje występki. Jak przekazali prokuratorzy federalni, mężczyzna w marcu ub.r. kilkukrotnie wydzwaniał do waszyngtońskiego biura kongresmenki z Georgii Marjorie Taylor Greene (49 l.) z pogróżkami. – Skrzywdzę cię. Fizycznie zrobię ci krzywdę – miał mówić do słuchawki.

Wedle oskarżycieli Morelli groził także, że „zapłaci komuś $500, by wziął kij bejsbolowy i rozbił czaszkę” polityczki oraz zapewniał republikankę, że „nawet jeśli mnie zamkną, ktoś cię dopadnie, bo im zapłacę”.

51-latek został oskarżony w kwietniu ub.r. o groźby wobec Marjorie Taylor Greene. W środę przyznał się do winy. Oprócz kary więzienia może zostać zobligowany do zapłacenia $250 tys. grzywny. Wyrok ma usłyszeć 1 czerwca.

Nasi Partnerzy polecają