Miasto zatroszczy się o kurierów

i

Autor: Mayoral Photo Office

Miasto zatroszczy się o dostawców

2022-10-06 20:18

Na ulicach Nowego Jorku coraz częściej można spotkać dostawców jedzenia, na których zapotrzebowanie znacznie wzrosło w czasach pandemii. Miasto chce ułatwić pracę kurierom i zapewnić im specjalne stacje przeznaczone do odpoczynku, ładowania rowerów elektrycznych i telefonów komórkowych.

W poniedziałek urzędnicy ogłosili nowy plan, dzięki któremu strefy dla dostawców powstaną w miejscu np. niefunkcjonujących już kiosków. Burmistrz Eric Adams (62 l.) oraz senator Chuck Schumer (72 l.) przekazali, że będzie to pierwsza w kraju inwestycja tego typu, jednak nie poinformowali o dacie powstania stacji.

– Niezbędni pracownicy potrzebują podstawowych narzędzi do wykonywania swojej pracy – mówił Adams na konferencji prasowej. Podczas ogłoszenia planu przy burmistrzu stanęli członkowie grupy Los Deliveristas Unidos, która zrzesza nowojorskich dostawców jedzenia, walczących o godne płace i bezpieczne warunki pracy.

Zgodnie z planem w wyznaczonych miejscach będą znajdować się stacje do ładowania oraz bezpieczne miejsca do chwili odpoczynku lub schronienia się przed deszczem. Schumer przekazał, że na zrealizowanie planu może zostać przekazany 1 mln dol. ze środków federalnych.

Nasi Partnerzy polecają