Metro pojedzie szybciej

2019-10-12 12:19 sal
Metro pojedzie szybciej
Autor: Twitter Metro pojedzie szybciej

Dużo się dzieje i mówi o modernizacjach oraz planach w systemie komunikacji miejskiej. A teraz szybko... Nowojorski gubernator wraz z przedstawicielami Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) zapowiedzieli przygotowanie planu działań, które sprawią, że metro będzie kursować po torach szybciej.

– Prędkość, z jaką poruszają się pociągi metra, ma wielkie znaczenie. Zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy osoby jadą do pracy lub chcą jak najszybciej wrócić z niej do domu. Nikt nie chce utknąć w metrze z żadnego powodu, ale po co dokładać pasażerom ten balast przez to, że pociągi są zbyt wolne – powiedział na konferencji gubernator Andrew Cuomo (62 l.). – Jeżeli uda się nam wprowadzić nowy plan, to jakość przemieszczania się metrem poprawi się dla milionów nowojorczyków, a dojazdy będą mniej kłopotliwe – dodał nowojorski gubernator. Plan  Save Safe Seconds zakłada przyspieszenie pociągów o 50 proc.
Miejski przewoźnik wprowadził ograniczenie prędkości na torach w latach 90. ubiegłego stulecia. Stało się to po kilku poważnych wypadkach na stacjach przy 14th Street Union Square i na Williams­burg Bridge, kiedy stwierdzono, że zbyt duża szybkość była jednym z czynników śmiertelnych uderzeń. Obecnie wprowadzane przez MTA udoskonalenia i nowe systemy pozwalają na to, by znowu je przyspieszyć.

Najnowsze