Metro jest bezpieczniejsze

i

Autor: NYS

Metro jest bezpieczniejsze. Tak twierdzą urzędnicy

2023-01-30 21:55

Nowa strategia przynosi efekty, a liczba przestępstw w metrze spadła – ogłosili wspólnie gubernator Kathy Hochul (65 l.), burmistrz NYC Eric Adams (63 l.) i szef MTA Janno Liebier (62 l.). Oficjele przedstawili dane z początku roku, które pokazują, że jest ich mniej niż w 2022 i 2021 r.

Podczas piątkowej konferencji w Fulton Transit Center urzędnicy zapewniali, że wprowadzony w październiku plan walki z przestępczością w metrze przyniósł już pierwsze owoce. W ciągu pierwszych trzech tygodni roku wskaźnik przestępstw w kolejce wyniósł 1,7 na milion pasażerów. W 2022 i 2021 r. sięgał 2,3. I choć w 2019 r. wynosił 1,5, urzędnicy przekonują, że pod względem liczby przestępstw, styczeń będzie najbezpieczniejszy od 1993 r. Liczba morderstw spadła z czterech do dwóch. Liczba strzelanin o 14 proc., a liczba napadów rabunkowych o aż 30 proc. Od października do stycznia w metrze odnotowano ogółem o 16 proc. poważnych przestępstw mniej niż rok wcześniej.

Hochul i Adams przypomnieli, że to m.in. efekt dodatkowych patroli w metrze, które realizuje NYPD i policja MTA oraz inwestycji w służby socjalne, którym udało się pomóc blisko 650 osobom koczującym w metrze. - Nasza inicjatywa Cops, Cameras and Care rozprawiła się z przestępczością w metrze, pomogła potrzebującym i nadal przyciąga pasażerów z powrotem. Ściśle współpracowaliśmy z burmistrzem i NYPD i będziemy nadal robić wszystko, co konieczne, aby nowojorczycy byli bezpieczni w metrze – powiedziała Hochul.

Nasi Partnerzy polecają