Linden czeka na polskiego prezydenta

2021-09-20 19:29

Patriotyczne stroje, biało-czerwone flagi i okolicznościowa wystawa już przygotowane. Linden w New Jersey odlicza dni do historycznej wizyty. W czwartek z mieszkańcami miasta, ale zapewne również innych miejscowości, spotka się prezydent RP Andrzej Duda (49 l.), który przylatuje do USA na debatę generalną 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Mieszkańcy Linden bawili się w sobotę na II Polish Heritage Festival, organizowanym przez władze miasta oraz polonijnych aktywistów. Szykują się już jednak do kolejnego ważnego wydarzenia. W czwartek Linden odwiedzą Prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda (49 l.), którzy spotkają się z mieszkańcami na Raymond Wood Bauer Promenade. Spotkanie będzie otwarte, ale w przypadku tłumów wejście na jego teren może zostać ograniczone. Rozpocznie się ono po 5.30 pm, a teren zostanie udostępniony o 4 pm. – Prosimy o przybycie ze znacznym wyprzedzeniem i przyniesienie dokumentu tożsamości – apeluje Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Mieszkańcy Linden powitają prezydenta nie tylko piękną biało-czerwoną oprawą. Z okazji festiwalu oraz historycznej wizyty w Biurze Uptownlinden Incorporated w centrum miasta została otwarta okolicznościowa wystawa. Można na niej zobaczyć ważne dla Polaków postaci, polskie banknoty i flagi, ludowe rękodzieło, przepisy na polskie potrawy oraz piękną krakowską szopkę, której twórcą jest autorka wystawy i koordynatorka festiwalu Danuta Lisowska. Pani Danuta, która zaprezentowała swoje dzieło na Facebooku, gorąco zachęca do obejrzenia wystawy przy okazji spotkania z prezydentem.