Kupujcie amerykańskie!

2021-04-30 14:12 para

Prezydent Joe Biden (79 l.) wystąpił pierwszy raz od inauguracji przed połączonymi izbami Kongresu USA. Po 100 pierwszych dniach prezydentury twierdzi, że Ameryka rusza naprzód.

Wszyscy wiedzieli, że Joe Biden będzie promował swoje programy: infrastrukturalny, który ma poprawić amerykańską gospodarkę i rodzinny, który przyniesie dodatkowe pieniądze gorzej sytuowanym Amerykanom. Wiadomo też było, że zwróci uwagę na postęp, z jakim Ameryka wychodzi z covidowego kryzysu. Niewielu jednak spodziewało się jednego z ważniejszych wezwań, jakie prezydent wygłosił w czasie krótkiego, bo zaledwie półgodzinnego wystąpienia.

- Wszystkim działaniom administracji przewodzić będzie jedna zasada - "kupuj amerykańskie" - zapowiedział prezydent Biden. - Dolary z amerykańskich podatków będą przeznaczane na zakupy produktów z Ameryki, wykonanych w Ameryce, z miejscami pracy w Ameryce - dodał, jako przykład podając łopaty do turbin elektrowni wiatrowych, które jego zdaniem mogłyby powstawać w Pittsburghu zamiast w Pekinie. Wezwał też kongres do współpracy przy realizacji jego planów.

Najnowsze