Kupują jeden, płacą za dwa przejazdy

2020-01-11 15:00 sal
MTA, metro
Autor: Dreamstime MTA, metro

Miejmy nadzieję, że to chwilowy problem. OMNY (One Metro New York), nowa technologia mająca zastąpić MetroCard, nie działa prawidłowo. Wiele osób korzystających już ze zbliżeniowej formy płatności za przejazd zostało podwójnie obciążonych za jeden przejazd.

Specjalne czytniki przy bramkach wejściowych do metra pojawiły się w czerwcu ubiegłego roku. Najpierw na stacjach zielonej linii 4, 5 i 6, na odcinku od Grand Central do Barclays Center. System pozwala na szybszy,
zbliżeniowy sposób płatności za przejazd i choć jeszcze nie został zainstalowany na wszystkich stacjach, to już pojawiły się problemy techniczne. Kilkadziesiąt osób zgłosiło skargi do MTA, że zostali podwójnie obciążeni za jeden przejazd. Przedstawiciele miejskiego przewoźnika potwierdzili to i zapewnili, że zrobią wszystko, żeby usunąć usterkę. Jej przyczyn nie podano. Miejmy nadzieję, że MTA szybko się z nią upora. Urzędnicy zakładają bowiem, że do końca 2020 r. OMNY pojawi się na wszystkich stacjach i przystankach autobusowych. A do końca 2023 r. ma on całkowicie zastąpić MetroCard.

Najnowsze