Kupiła 31 rezydencji za pieniądze armii

i

Autor: Dokumenty sądowe

Kupiła aż 31 luksusowych rezydencji za pieniądze armii. Gustowała w okazałych willach i superszybkich harleyach

2024-02-22 10:50

Amerykanka Janet Yamanaka Mello (57 l.) z Teksasu przez siedem lat wydawała pieniądze wyłudzone na założoną przez siebie fikcyjną fundację pn. „Zdrowie dzieci i rozwój młodzieży”. Organizacja miała rzekomo pomagać żołnierzom i ich rodzinom. Za wyłudzone pieniądze Mello kupowała luksusowe domy, szybkie samochody i drogą biżuterię. Jak to możliwe? Oto szczegóły.

31 luksusowych nieruchomości w Kolorado, Maryland, Nowym Meksyku, Teksasie i Waszyngtonie kupiła sobie cwana 57-latka, Amerykanka Janet Yamanaka Mello, za pieniądze amerykańskiej armii. Wartość jednej z nich wyceniono na $3,1 mln. Była to rezydencja z 8 sypialniami i 12 łazienkami w Preston, MA.

Kobieta gustowała też w motoryzacji. W swojej kolekcji miała 16 motocykli Harley-Davidson, pięć Triumphów, cztery Ducati, cztery BMW i Ferrari Fratelli 165 Racer z 1955 roku. Kupiła także Maserati GranTurismo z 2018 r., Chevroleta Corvette z 1954 r., Forda Mustanga z 1966 r., pięć mercedesów i dwa Aston Martiny.

Mello pracowała jako menadżerka cywilnego programu finansowego w Fort Sam Houston, TX. W 2016 r. stworzyła fundację „Zdrowie dzieci i rozwój młodzieży”. Jej organizacja świadczyła usługi na rzecz żołnierzy i ich rodzin jedynie na papierze. - „Mello miała ukraść ponad $100 milionów z funduszy armii, regularnie składając fałszywe dokumenty, które wskazywały, że kontrolowany przez nią podmiot był uprawniony do otrzymywania funduszy od armii” – poinformował Departament Sprawiedliwości USA.

Kobieta wpadła, gdy dobrał się do niej urząd skarbowy. Grozi jej nawet 150 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: Grzechy związane z seksem. Tego nie wolno robić z partnerem w łóżku

ZOBACZ TEŻ GALERIĘ: Kuriozalne ogłoszenia na klatkach schodowych

Express Biedrzyckiej - Ryszard Schnepf: Służby i wojsko wreszcie przestaną słuchać Putina
Listen on Spreaker.