Książę wskoczył w wodery w NYC

2023-09-21 14:50

Następca tronu w takim wydaniu to rzadki widok. Książę Wiliam (41 l.) odwiedził Nowy Jork przy okazji szczytu poświęconego walce ze skutkami zmian klimatu i wskoczył w wodery. Brodził w wodach East River, gdzie podglądał ostrygi.

Książę William miał okazję z bliska przyjrzeć się wodom Nowego Jorku. Po przybyciu do NYC ruszył na Governors Island, aby zobaczyć wysiłki Billion Oyster Project. Organizacja stara się odbudować rafy ostrygowe, które niegdyś obficie występowały w wodach Nowego Jorku i które mogą pomóc w filtrowaniu wody oraz chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez burze. Brytyjski następca tronu z uwagą słuchał o projekcie, a potem ubrany w wodery zobaczył jego efekty na własne oczy.

Głównym celem wizyty Williama było wtorkowe wystąpienie podczas Earthshot Prize Innovation Summit podczas Tygodnia Klimatycznego i ogłoszenie finalistów globalnego konkursu na rozwiązania dla wyzwań związanych ze zmianami klimatu, którego nagrodę ufundował. Ekologicznym wysiłkom poświęcona była też poniedziałkowa rozmowa księcia z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem (74 l.).

Nasi Partnerzy polecają