Koszmarny pożar w New Jersey! Potrzebujący stracili swój dom

2019-08-25 20:52 mod

Żywioł nie dał strażakom niemal żadnych szans. W sobotę ogień strawił doszczętnie centrum pomocowe w Paterson, NJ, które rocznie pomagało wyjść z uzależnienia od narkotyków i alkoholu tysiącom osób. Służby ewakuowały blisko 300 osób. Część z nich straciła bezpowrotnie swój dom.

Ogień pojawił się w należącym do Catholic Charities Diocese of Paterson kompleksie pomocowym przy Straight Street ok. 11 am. Błyskawicznie zajął budynek przy 410 Straight Street, gdzie mieściło się centrum porad dla kobiet i dom przejściowy dla 50 mężczyzn. Na szczęście przebywający tam ludzie zdołali uciec. Mimo heroicznej walki kilkudziesięciu strażaków budynku nie udało się uratować. Gigantyczne płomienie, które widać było z odległości kilku mil, strawiły go doszczętnie.

Udało się za to ocalić sąsiednie zabudowania, w których mieszczą się kwatery kolejnych 150 podopiecznych organizacji oraz oddział szpitalny.

– Część naszego ośrodka została zniszczona, ale nasza organizacja żyje i ma się dobrze. Będziemy nadal nieść pomoc i dawać nadzieję wszystkim w potrzebie – zapewnił szef wykonawczy Catholic Charities w Paterson Scoot Milliken. Informacje o tym, jak można wesprzeć odbudowę ośrodka. znaleźć można na www.ccpaterson.org.

Najnowsze