Koniec otwartych przestworzy! To cios dla bezpieczeństwa Europy

2020-05-23 9:00 zw
Gwiazdy, nocne niebo
Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com

Ameryka zamyka niebo! Donald Trump (74 l.) wraz ze swoją administracją ogłosił, że USA wyjdzie z traktatu o otwartych przestworzach, ponieważ zapisy tego traktatu są łamane przez Rosję, a utrzymywanie obecnego stanu rzeczy nie jest w interesie Stanów Zjednoczonych. Rosja dała mocną opdowiedź.

Koniec z otwartymi przestworzami! Tak postanowił Donald Trump (74 l.) wraz ze swoją administracją. W czwartek przedstawiciele Białego Domu wydali komunikat głoszący, że USA zamierza wystąpić z traktatu o otwartych przestworzach, ponieważ zapisy tego traktatu są łamane przez Rosję, a utrzymywanie obecnego stanu rzeczy nie jest w interesie Stanów Zjednoczonych.

Co na to Rosja? - Oskarżenia USA są całkowicie bezpodstawne - powiedział Władimir Jermakow z rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Z kolei wiceminister MSZ dodał, że wyjście USA z traktatu "będzie ciosem dla systemu bezpieczeństwa militarnego w Europie" i stanie się "szkodliwe dla sojuszników USA będących stronami tego traktatu". Traktat o otwartych przestworzach został podpisany w 2002 roku. Zakłada on możliwość obserwacji z powietrza działań podejmowanych przez armie sygnatariuszy. Według USA Rosja utrudniała jednak takie obserwacje Amerykanom, m.in. nad Czeczenią i Moskwą.

III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny straciły cierpliwość!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze