Kolejne zarzuty dla zabójcy policjanta

2022-08-05 20:24

Zdaniem prokuratorów to Kelvin Vickers (21 l.) jest odpowiedzialny za śmierć Anthony’ego Mazurkiewicza (+54 l.), policjanta z Rochester, NY. Mężczyzna pod koniec miesiąca stanął przed sądem, a w środę usłyszał dodatkowe zarzuty. Grozi mu dożywocie.

21 lipca dwaj ubrani po cywilnemu funkcjonariusze, Anthony Mazurkiewicz oraz Sino Seng, prowadzili śledztwo w sprawie morderstwa na Bauman Street w Rochester. Zostali ostrzelani, gdy znajdowali się w nieoznakowanym pojeździe. Do środka wpadło 17 kul. Mazurkiewiczowi nie udało się przeżyć.

Vickersowi postawiono osiem zarzutów, w tym o  morderstwo. W środę prokurator okręgowa hrabstwa Monroe Sandra Doorley poinformowała, że 21-latek ma bogatą kartotekę kryminalną – był sprawcą wielokrotnych włamań, napaści, a nawet uduszenia za pomocą broni.

Na jaw wyszło również, że dwa miesiące przed zabójstwem funkcjonariusza domniemany strzelec został zwolniony przez departament więziennictwa w Massachusetts. Zdaniem prokuratorów mężczyzna zdawał sobie sprawę, że Mazurkiewicz i Seng byli policjantami. Nie podano jednak motywu ataku.