Kolejna kobieta oskarża Scotta Stringera (61 l.). Obmacywał ją, gdy była kelnerką

2021-06-07 13:51 para

Kolejna kobieta wystąpiła z oskarżeniami o molestowanie seksualne wobec kandydata na burmistrza NYC. Zarzuca Scottowi Stringerowi (61 l.), że obmacywał ją i zalecał się do niej 30 lat temu.

W 1991 roku Teresa Logan (47 l.) była 18-latką i pracowała w prowadzonym przez Stringera barze Uptown Local. Dziś twierdzi, że obecny rewident miejski i kandydat na burmistrza NYC obmacywał ją i podrywał w pracy i poza nią.

- Zdecydowałam się ujawnić po wysłuchaniu relacji Jean Kim (45 l.), która powiedziała, że obmacywał ją w czasie swojej kampanii w 2001 roku - powiedziała Logan w rozmowie z New York Times.

Opisała jak w czasie wspólnej jazdy taksówką Stringer położył jej rękę na wewnętrznej stronie uda i pocałował. Jej słowa potwierdziła cytowana przez NYT siostra Logan, Yohanna. - Wróciła do domu i była przerażona, nigdy jej takiej nie widziałam - powiedziała.

Sam Scott Stringer zaprzecza oskarżeniom o molestowanie.

- Chociaż nie pamiętam pani Logan, jeśli kiedykolwiek zrobiłem coś, co sprawiło, że poczuła się nieswojo, przepraszam - stwierdził w oświadczeniu. Wcześniej zaprzeczył również oskarżeniom Jean Kim.

Stringer jest jednym z kandydatów demokratycznych na urząd burmistrza Nowego Jorku i od początku kampanii wyborczej znajduje się w czołówce stawki. Prawybory, które wyłonią ostatecznego kandydata Demokratów na burmistrza, odbędą się 22 czerwca.

Najnowsze