Kazali ambasadorowi zgolić WĄSY! Skandal w Korei

2020-07-29 13:00 zw
Kazali ambasadorowi zgolić wąsy!
Autor: AP

Nękali, narzekali, aż wąsy musiały odejść! Ambasador Stanów Zjednoczonych w Korei Południowej ugiął się pod politycznymi naciskami na swój zarost. Harry Harris zgolił wąsy, jako powód tego zgolenia podając wygodę podczas noszenia maseczki...

Kto by pomyślał, że wąsy mogą wywołać skandal dyplomatyczny, który będzie się ciągnął przez ponad pół roku?! Jeszcze w grudniu ubiegłego roku osłupiały Harry Harris, ambasador Stanów Zjednoczonych w Korei Południowej, przeczytał na swój temat zaskakujący artykuł w "Korea Times". Tekst cytowało również BBC. Otóż dziennikarze koreańskiej gazety oburzali się faktem, iż Harris nosi wąsy. "Budzą skojarzenia z tym, jak Amerykanie nie okazują wystarczająco szacunku Korei, a nawet naciskają na nas" - pisano w "Korea Times".

"Naciski", o których pisali dziennikarze, były zapewne wezwaniami ambasadora do zwiększenia wydatków na obronność wobec narastającej agresywnej retoryki Korei Północnej. A czemu ma to związek z wąsami? Otóż według Koreańczyków kojarzą się one ze znienawidzonymi japońskimi guberatorami, którzy władali Koreą w czasach kolonialnych. Choć od grudnia minęło wiele czasu, wąsy wciąż budziły emocje. W końcu ambasador nie wytrzymał i poszedł do fryzjera, gdzie zgolił zarost. Jak stwierdził, będzie mu wygodniej nosić maseczkę latem, a bez wąsów jest mu jednak przyjemniej.

Salony fryzjerskie otwarte - rozmowa z właścicielem salonu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.