Już niewiele potrzeba na polski mural w Massachusetts

2021-11-05 16:48

We Wszystkich Świętych twórcy polskiego muralu w Chicopee, MA odwiedzili grób ojca Łucjana Królikowskiego. To on, polskie dzieci, które sprowadził z obozów w Afryce i statek na którym podróżowali znajdą się na gigantycznym obrazie na ścianie miejscowego Domu Polskiego.

Nadal trwa internetowa zbiórka pieniędzy na ukończenie muralu upamiętniającego ojca Łucjana Królikowskiego - zakonnika i weterana, który w 1949 roku zebrał polskie sieroty z obozów w Afryce i przyjechał z nimi do USA, by uchronić dzieci przed powrotem do opanowanej przez komunistów Polski. W czwartek na stronie internetowej zbiórki GoFundMe (gofund.me/1769d59e) brakowało juz tylko około $400.

W poniedziałek natomiast pomysłodawca muralu, polski dziennikarz Tomasz Moczerniuk i autor malowidła Rafał Pisarczyk odwiedzili grób ojca Łucjana.

- Spotkaliśmy tam kobietę, która przyszła pomodlić się do o. Łucjana w rożnych intencjach - pisze na Facebooku Tomasz Moczerniuk. - Opowiedziała nam, jak spędzała czas w jego towarzystwie podczas spotkań grupy modlitewnej Ojca Pio. Znała go także z jego kapłańskiej posługi w kościele Św. Stanisława w Chicopee.

Odsłonięcie muralu - o ile pogoda nie pokrzyżuje planów, nastąpi w połowie listopada.